2016. június 18., szombat

2002-es Gepida Alboin női kerékpár bemutatása - Modern idők

Gondoltam bemutatom az itthon fellelhető legújabb kerékpárt. 2002-ből. Gepida Alboin. A Gepida márkanév egy magyar vállalatot takar. A 1990-es évek elején alapították az Olimpia Kft-t. Akkoriban Olimpia márkanév alatt forgalmaztak Olasz alkatrészekből összeszerelt bicikliket. Később megvették a Gepida márkanevet és a szokásos módon Taiwan-ból importált alkatrészekből itthon szerelik össze a kerékpárokat. Állítólag a vázak tervezése magyar, csak a gyártás van Ázsiában. Teljesen jó kis bringa, rozsdának nyoma sincs, jó minőségűnek tűnnek az alkatrészek is. Bár amikor a Shimano racsniját tisztítottam, kiderült, hogy a hátsó kerék csapágygolyói között volt hibás is. Cakkli pakli 15 kilós. Akkoriban még nem volt általános az első rugó, itt sincsen, a dinamó sima palack, nem agydinamó. Ma is létezik a Gepida kínálatában Alboin, manapság 90-100.000 forintba kerül. Én inkább vennék használtan töredék áron, mint újonnan mert nagy különbség nincsen.


Mit mond a wikipédia: A gepida, keleti-germán eredetű, a vandálokkal és a gótokkal rokon dialektust beszélő nép. A márkajel akár bármit is szimbolizálhat.


A váltókar nem tűnik a legolcsóbb Shimano cuccnak, váltani tekeréssel lehet, előre, hátra.



A váltó alján fedeztem fel a CI-DECK Plus feliratot. Nem tudtam ez mit is takar. Mint kiderült a Shimano kínál egy műszerfal szerű mutatós eszközt amiről könnyebben leolvasható milyen sebességben vagyunk. Persze ha ránézek a láncra, akkor is tudom, meg a váltónál is mutatja, mindegy ez ilyen úri huncutság lehet.


SL-RS41-7 első váltó.




Az első lámpának nagyon rossz a fénye meg hajlós műanyagból van, ennyit tudok róla mondani.



Szokásos fékek, alumínium felnik.


A típusjelzés ami a mai napig létezik. A wikipédia szerint: Alboin (526 – 572.) longobárd király. A Gepidásoknak nagyon tetszik ez a történelmi időszak.


Egy kerékpár ha használják, valahogy így néz ki. Nincsen monoblokk, csak a csavaros megoldás.


Lekopott felirat, Edition? Comfort - Bike to nature. Ezt vajon ki találta ki?



Palackdinamó.






Az eredeti lámpa szétesett. Ez pedig egy ide nem illő pár százas darab.


Az ülés nagyon kényelmes, SelleRoyal.



Az ülés rúdja is márkás. Promax.


Invented by Olimpia. Gondolom ezzel arra utalnak, hogy ők tervezték. Mert a feltalálás túlzás lenne.



LiteFlite. Fogalmam nincsen ez mire utal, nem találtam rá utalást a neten.


A Gepidás fiúk itt kicsit spóroltak, az első váltó egy DNP márkájú. Persze ezzel nincsen baj, igazából ezek örök életűek.



Ez egy érdekes matrica. Carbon-Steel. Az ember elkezdi olvasni, Carbon és azt hiszi, hogy karbon vázas! De nem mert acél vázas.






7 sebességes Shimano racsni. (De minek kell ennyi?)


Shimano RD-C050 hátsó váltó. Ez sem a legolcsóbb változat, tele van felirattal, pedig szerintem sok különbség nincsen ezek között.




Itt még a www.olimpia.hu volt a vállalat weboldala, később lett a www.gepida.hu






Csengő nem volt hozzá, ez egy jó olcsó darab.




Alu kerékagy, Assess.



Próbáltam lepucolni az olajat és lejött a felirat is.


Gondoltam megkeresem az alvázszámot, de nem találtam sehol sem. Hacsak nem itt ez alatt a műanyag alatt, vagy a kitámasztó alatt lehet. Furcsa.


Mivel nem volt alvázszám a gyártás évét az egyéb alkatrészek gyártási évéből lehet kitalálni. Itt például a dinamó 02 beütése is mutatja, de a lámpákban is benne van a 02 dátum, és a hajtókarban is a következő képen.



A gumi márkája Innova, 28"-es. A mai napig Innova gumik megtalálhatóak a Gepidákon.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése